Жахи на ніч: вуглеводи ввечері = зайва вага?

“Закон” правильного харчування свідчить: “Вуглеводи та жири з’їси в першій половині дня, а білок і овочі – у другій”. Чомусь вугілля увечері сприймається як бунт, як порушення неписаних правил харчування, як причина зайвої ваги. Каша на ніч – апріорі піде в жир, чули таке, так?! Так ось – нічого подібного. Більше порад про правильне харчування за посилянням moe-misto.cv.ua

Енергетична “машина”: від чого ми набираємо?

Наш організм – як резервуар для палива. Щоб проїхати 100 км, машині знадобиться, наприклад, 8 літрів бензину. Інакше вона просто не поїде. Так і людині: для життєдіяльності потрібна певна кількість енергії, яку ви отримуєте з їжею. Інакше ми “заглухнемо” від занепаду сил та настрою.

Норма калорій на добу залежить від ваги людини, відсотка м’язової маси тощо. Аналогічно: чим потужніший і більший автомобіль, тим йому більше потрібно палива. Отже, всі ми різні і хтось потребує дозаправки частіше, хтось рідше і менших порцій.

Але головна суть у тому, що одужуємо ми від надлишку калорій, а ніяк не від конкретного типу “бензину”. Вугілля, білки або жири – щоб ви не переїли, зайве піде у жир. Тому не бійтеся їсти вуглеводи увечері. Головне, щоб все вписувалося у ваш добовий калораж.

Жахи на ніч: вуглеводи ввечері = зайва вага?

Сон, відновлення та вуглеводи

Будь-яка їжа для нашого організму – це енергія, сили. Вуглеводи є найпростішим джерелом у плані переробки всередині організму, що прості, що складні.

Противники вечірніх вуглеводів описують ситуацію на кшталт “а навіщо вам вуглеводна енергія вночі?”. З одного боку це цілком логічно, тому що ми займаємо лежаче положення від 6 до 9 годин (хто як звичайно): ніяких тренувань, прогулянок, роботи тощо. Але, як і завжди, є інший бік медалі:

По-перше, якщо ви хочете скинути кілька кілограмів, то без повноцінного сну у вас це не вийде.

По-друге, особливо питання актуальне для тих, хто займається силовими тренуваннями: ваші м’язи перебудовуються та відновлюються лише коли ви солодко спите.

По-третє, сон – це час відновлення всіх систем організму. Все це не такі вже й прості процеси, які теж потребують сил.

Тож енергія вночі нам дуже потрібна. Грубо кажучи, ми не зможемо ні наростити м’язи, ні схуднути, ні відпочити, якщо не буде як “годувати” тіло.

Ось вам ще одне “за” вуглеводи увечері. Адже складне вугілля (наприклад, гречка) повільно надаватиме організму сили для всіх процесів, без різких стрибків цукру. В результаті він зможе впоратися з усім, що йому потрібне.

Жахи на ніч: вуглеводи ввечері = зайва вага?

Вуглеводи вуглеводам різна

Звичайно, вугілля буває різне: це може бути і пончик зі згущеним молоком, і супер-корисна гречана каша.

Знявши заборону на вуглеводи ввечері, не варто закидатись перед сном тортиком. Адже в такому разі велика ймовірність перебору за калоріями – навіть у невеликому шматочку близько 300-400 ккал. Це я вже не говорю про якість їжі і те, що з такого десерту ви точно не отримаєте не заліза, не магнію, не якихось вітамінів (на відміну від порції гречі).

Не варто бояться вуглеводів увечері, але вибирайте їжу правильно. Це мають бути складні “сорти”, тобто крупи. Можна брати бобові, розбавляти трапезу овочами тощо.

Вуглеводи ввечері – це нормально, це навіть добре. Але їжте в міру і так, щоб до сну залишалося години дві-три.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *