3 секрети правильного прийому ліків

3 секрети правильного прийому ліків

Начебто все дуже просто з прийомом ліків. В інструкції до будь-якого препарату написано, як це потрібно робити. На практиці багато пацієнтів роблять помилки, які призводять до відсутності ефекту від лікування. Лікар думатиме, що ліки не підійшло, а насправді його просто приймали не так, як треба. У цій статті ми розбиратимемо лікування тільки серцево-судинних захворювань, зверніть на це увагу. У статті за посиланням https://shashlichok.org.ua/?p=9180 детально описали, чи є сумісність ібупрофену з алкоголем і чи можна їх приймати одночасно.

1 секрет

Майже всі серцево-судинні проблеми за рідкісним винятком, стани хронічні. Що це означає? Що ці захворювання невиліковні. Коли пролунав діагноз гіпертонія, ішемія, атеросклероз, аритмія, інфаркт, інсульт, це означає, що з цього моменту лікування має відбуватися постійно. Фраза, яка дуже лякає та пригнічує пацієнтів – довічне лікування. Звучить майже як довічне ув’язнення, але нічого не можна вдіяти.

Постійний прийом ліків не обмежує ваше життя нічим, на відміну від довічного ув’язнення. Або ви постійно контролюєте свою хворобу або вона, рано чи пізно, призведе до серцево-судинної катастрофи і ґрунтовно зіпсує вам життя, можливо, навіть забере це саме життя. Вибір за вами.

Більше половини всіх смертей планети Земля саме серцево-судинні захворювання. Прийміть це, як факт.

Який висновок напрошується сам собою? У кардіології практично немає курсового лікування-тиждень, місяць чи рік, неважливо. Лікування призначається на тривалий, невизначений термін, звісно, під регулярним контролем лікаря та обстежень. Коли ви призначили таблетки від тиску або холестерину, приймати їх треба постійно. Коли тиск та холестерин знизилися, це не привід для припинення лікування. Це означає, що лікування добре підібрано. Мети досягнуто, побічних ефектів немає. Необхідно приймати ці ліки рівно до тих пір, поки лікар не скасує або не замінить їх.

3 секрети правильного прийому ліків

2 секрет

Незважаючи на гарне самопочуття, гарний артеріальний тиск та постійний прийом ліків, необхідно регулярно відвідувати лікаря. Не менше 1 разу на рік, а краще за будь-яких серцево-судинних проблем. Лише лікар може оцінити ефективність лікування. Коригувати схему лікування, якщо щось пішло не так. Часто пацієнти на фоні прийому ліків починають відчувати якісь проблеми у самопочутті та самостійно скасовують ліки. Це іноді призводить до сумних наслідків. Наприклад, скасування ліків від тромбів через синці або носові кровотечі. В результаті тромбоз та смерть.

Ще один жаль, надто частий, приклад із практики: пацієнт після інфаркту на фоні прийому ліків помітив слабкість та зниження АТ до 90/60. Самостійно припинив прийом інгібіторів АПФ, які необхідні для запобігання серцевій недостатності. Пацієнт, звичайно, про це не знав, він думав, що йому лікують гіпертонію. Але пацієнт і не повинен це знати, у будь-якій складній ситуації потрібно запитати лікаря-фахівця, який розуміється на даній проблемі. Результат такої самостійної відміни таблетки зниження фракції викиду серця за 4 місяці з 56% (норма) до 45% (помірна серцева недостатність).

Це я вам скажу не дріб’язок. Це зниження якості та тривалості життя, обмеження фізичної активності та збільшення кількості ліків для щоденного прийому.

У будь-якій незрозумілій ситуації до лікаря. Жодної самодіяльності!

3 секрет

Ліки необхідно приймати незалежно від їди. Таблетки для лікування серцево-судинних захворювань приймаються строго за часом, незалежно від їди. Чому це важливо пам’ятати та розуміти? Прийом таблеток вчасно або відразу після їди уповільнює їхнє всмоктування, а значить і ефективність. Таблетки не дратують шлунок. Ліки від тромбів викликають виразки не під час безпосереднього влучення в шлунок, а вже після всмоктування в кровотік. Тому ймовірність утворення виразки шлунка безпосередньо не пов’язане зі способом прийому таблетки – до їди, вчасно чи після.

Чому ми так докладно про це говоримо?

Приклад із життя. Літня жінка з букетом хвороб важко прийшла в поліклініку здавати кров на аналізи. Задишка, слабкість, проблеми у суглобах, загалом, дісталася. Вранці таблетки (6 штук) не прийняла, адже їсти не можна, аналізи здаються натще. У поліклініці завжди одна картина – море пацієнтів, єдина медсестра, черга, плутанина, всі сидять голодні і без таблеток, нервують, лаються. Усім погано по черзі та одночасно.

Стресова ситуація + відсутність таблеток = гіпертонічний криз. Відвідування медичного закладу закінчується катастрофою та госпіталізацією. Потрібно було лише прийняти всі таблетки, запити водою і спокійно йти здавати аналізи або на обстеження. Ні таблетки, ні вода не впливають на результат аналізів. Наче дрібниця, а скільки проблем через це!

Три секрети успішного прийому таблеток при серцево-судинних проблемах: прийняти концепцію, що це надовго, міняти або скасовувати таблетки може тільки фахівець, прив’язувати прийом таблеток не до прийому їжі, а часом.

Від невеликого голодування ще ніхто не помер, а ось без ліків пацієнту з проблемами серця та судин бути небезпечно навіть кілька годин. Будьте уважні, бережіть себе.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *